Završen Evropski klubski kup

Završen je danas u Budvi Evropski klubski kup u šahu 2026.

U otvorenoj konkurenciji pobijedio je turski klub Bayegan Pendik Chess Sports Club sa 13 meč-bodova, koliko je osvojio i drugoplasirani Novy Bor iz Češke. Treće mjesto zauzeo je Rishon LeZion A iz Izraela sa 12, a četvrto SuperChess iz Rumunije sa 11 meč-bodova. Ove četiri ekipe izborile su plasman u Evropsku superligu.

U ženskoj konkurenciji prvo mjesto osvojio je Cercle d’Echecs de Monte-Carlo sa 12 meč-bodova. Drugi je CE Gambit Bonnevoie iz Luksemburga, takođe sa 12 bodova, dok je treće mjesto pripalo ekipi Sirmium iz Sremske Mitrovice sa 10 bodova. Četvrti je Odlar Yurdu iz Azerbejdžana, takođe sa 10 meč-bodova.

41st European Chess Club Cup

Rezultati 7.kola 2026/10/23 at 14:00
Bo.1Bayegan Pendik Chess Sports ClubRtg–3SuperChess RomaniaRtg3½:2½
1.1GMGiri, Anish2752–GMAbdusattorov, Nodirbek27801 – 0
1.2GMErdogmus, Yagiz Kaan2731–GMVan Foreest, Jorden27160 – 1
1.3GMTabatabaei, M. Amin2728–GMMartirosyan, Haik M.26611 – 0
1.4GMRapport, Richard2711–GMSarana, Alexey2671½ – ½
1.5GMMamedyarov, Shakhriyar2710–GMDeac, Bogdan-Daniel2654½ – ½
1.6GMGurel, Ediz2642–GMDardha, Daniel2612½ – ½
Bo.16Cheddleton Savills CateringRtg–9Rishon LeZion ARtg1 : 5
2.1IMCsonka, Balazs2470–GMGelfand, Boris2641½ – ½
2.2IMPert, Richard G2409–GMRodshtein, Maxim25820 – 1
2.3IMClarke, Brandon G I2480–GMSokolovsky, Yahli25420 – 1
2.4IMThorfinnsson, Bjorn2350–IMBronstein, Or25240 – 1
2.5FMHaydon, David L2303–GMZanan, Evgeny24750 – 1
2.6FMPert, Max2171–IMErenberg, Ariel2482½ – ½
Bo.4Novy Bor Chess ClubRtg–6ElektroprivredaRtg4½:1½
3.1GMYakubboev, Nodirbek2712–GMPranav, V2677½ – ½
3.2GMNihal, Sarin2709–GMKarthikeyan, Murali26471 – 0
3.3GMHarikrishna, Pentala2648–GMRomanov, Evgeny25601 – 0
3.4GMAnton Guijarro, David2650–IMShogdzhiev, Roman2445½ – ½
3.5GMNavara, David2607–GMKadric, Denis25281 – 0
3.6GMBjerre, Jonas Buhl2627–GMPetrov, Nikita2572½ – ½
Bo.2AlkaloidRtg–21Marseille EchecsRtg5 : 1
4.1GMErigaisi, Arjun2746–GMLaurent-Paoli, Pierre2550½ – ½
4.2GMWei, Yi2758–IMDegraeve, Remy24531 – 0
4.3GMYu, Yangyi2704–FMZienkiewicz, Jan23461 – 0
4.4GMPuranik, Abhimanyu2622–FMCharlier, Antoine23401 – 0
4.5GMIvic, Velimir2581–FMVu Dinh, Adrien22701 – 0
4.6GMStanojoski, Zvonko2371–Delaplace, Mathias2194½ – ½
Bo.12SK K CERO INVEST NitraRtg–5Tuxera Aquaprofit NagykanizsaiRtg1½:4½
5.1IMSahidi, Samir2482–GMPranesh, M26741 – 0
5.2GMHaring, Filip2445–GMBluebaum, Matthias2666½ – ½
5.3IMJablonicky, Martin2359–GMVolokitin, Andrei26180 – 1
5.4FMBango, Lukas2307–GMGledura, Benjamin26130 – 1
5.5FMChovan, Milan2300–GMSamunenkov, Ihor26070 – 1
5.6FMJancovic, Peter2186–GMYuffa, Daniil25840 – 1
Bo.19SK Rockaden team 1Rtg–7Ashdod chess clubRtg1½:4½
6.1IMTrost, Edvin2478–GMEljanov, Pavel2664½ – ½
6.2IMSeo, Jung Min2505–IMAizenberg, Benny2470½ – ½
6.3GMBlomqvist, Erik2481–GMSmirin, Ilia25600 – 1
6.4FMKenneskog, Theodor2325–GMKogan, Arthur2464½ – ½
6.5IMHedman, Erik2270–GMCaspi, Israel24570 – 1
6.6IMBator, Robert2267–IMGlobus, Or24240 – 1

Konačno stanje posle 7.kola

Rk.SNoTeamGames+ = – TB1 TB2
11Bayegan Pendik Chess Sports Club761013261,5
24Novy Bor Chess Club761013253
39Rishon LeZion A760112227,5
43SuperChess Romania751111259
55Tuxera Aquaprofit Nagykanizsai751111239,5
62Alkaloid751111237,5
77Ashdod chess club751111227,5
811Aix-en-Provence751111205
910Beer Sheva Chess Club751111189
108Vugar Gashimov750210224
116Elektroprivreda742110212,5
1216Cheddleton Savills Catering750210182
1314Sigil Fund Pardubice750210180
1425TJ Slavia CAISSA Cadca750210180
1515Schachfreunde Berlin 1903750210172,5
1621Marseille Echecs750210172
1724Rishon LeZion B742110161,5
1829Crvena Zvezda750210155
1927SK Dunajska Streda74129170
2013Riehen74129165,5
2120MTK Budapest 174129161,5
2219SK Rockaden team 174129161
2312SK K CERO INVEST Nitra74129158
2437Dardania74129147
2523Buducnost74129144,5
2632Chessclub Differdange74129140,5
2726Perfect74129120,5
2835Mimoza74129117,5
2918C.A Silla Integrant Col-lectius74038177
3022Oslo Schakselskap (OSS)73228168
3128Pausa Chess Club74038167,5
3253Guzelbahce Satranc Spor Kulubu74038152,5
3317LSG73228149,5
3448De Stukkenjagers74038143,5
3541Wasa SK74038142,5
3630Breidablik Chess Club A-team74038135
3743Multi Essence74038131,5
3839FC St. Pauli 191074038128
3950Koninklijke Wetterse Vrijpion73228127,5
4038SG Winterthur73228126,5
4142Kingston Kings74038124,5
4244Schaakstad Apeldoorn73228124
4351Zuid-Limburg74038122,5
4434Mornar Split74038118
4576White Rose74038113
4633De Sprenger Echternach74038108
4731KBSK Brugge73228104,5
4849Rishon LeZion C74038104
4940SC Erlangen 48/8874038103,5
5036SDP Wachtebeke7403898
5179SK Modra7403888
5252UKEB Okulları Goztepe Spor Kulubu73137142,5
5347Paul Keres73137139
5454MTK Budapest 273137126
5597Yıldız Chess Sport Club73137122,5
5681Butrinti7313793,5
5792Bursa Buyuksehir Belediyespor7313788,5
5882Desert Penguins7313775
5973Burhaniye Spor Kulubu72236130,5
6057Akureyri Chess Club72236130
6167Hukukcu Fenerbahçeliler Satranc Kulubu72236129
6255Blackthorne73046105,5
6384Breidablik Chess Club B-team73046105,5
6465Standard de Liege TAL73046104
6566Baerum Schakselskap7304697
6645Hillerod Skakklub7304696,5
6770Diagonal Alcorcon7223696
6872Aatos7304695
6964Drejtesia7304695
7074Schachverein Muelheim-Nord 19317304694
7146Nordkalotten7304693
7294Cardiff A7304688
7356Sharks 4NCL7304686
7462Woerden7304684
7571Etela-Vantaan Shakki7304679
7658Gambit Bonnevoie7223679
7768VAS7304678,5
7875Viking Chess Club7304670
7977Master Chess Club Dublin7304669,5
8060SK Rockaden team 27304654
8180Ferizaj72145101,5
8296University College Dublin7214592,5
8361Gambiet Opwijk7133583,5
8499SK19117214582
8578SOSS7214580
8685SK Radnicki7214575
8798TSV Schonaich7133572,5
8863Cercle des Echecs Dudelange7214572
8987Ennis7214571
9059Niksic7124488,5
9186Knights of Eanna7205488
9283Poole Patzers7205466
9393Paul Keres 27124458,5
94101Davit Jojua’s chess club A7205457,5
9595Konig Tegel7205457
9688Gambiitti7205455
97104The Full Ponty7205453,5
98108Davit Jojua’s chess club B7205447
9991SK Weisse Dame Hamburg7205443
100100St Benildus7205441
10190Malahide Chess Club7115365,5
10289SK Zmaj7115354,5
103102Morriston7115338,5
104105Elm Mount7106258
10569Cercle d’Echecs de Monte-Carlo7106251
106103S.S. Lazio Scacchi7106245
107106Bloemendaal S.V.7106238
108107Cardiff B7016136

Annotation:

Giri,Anish (2752) – Abdusattorov,Nodirbek (2780) [D46]
Round 7: Giri, Anish – Abdusattorov, Nod https://lichess.org/broadcast/ (7.1), 23.10.2026

1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nf3 d5 4.Nc3 c6 5.e3 Nbd7 6.Qc2 Bd6 7.Bd3 0–0 8.0–0 dxc4 9.Bxc4 a6 10.a4 c5 11.Rd1 Qe7 12.dxc5 Bxc5 13.Ne4 Nxe4 14.Qxe4 Nf6 15.Qh4 e5 16.b3 e4 17.Nd4 Bg4

18.Bb2 Bxd1 19.Nf5 Qd8 20.Qg5 Nh5 21.Nh6+ Kh8 22.Qxc5 Qd2 23.Bd4 Rad8 24.h3 f6 25.Nf5 Be2 26.Be6 Bd1 27.Bc3 Qd3 28.Ba5 Rde8 29.Bc4 Qd7 30.Nd4 Rc8 31.Qb4 Nf4 32.Rxd1 Nxh3+ 33.gxh3 Qxh3 34.Ne2 Qg4+ 35.Kf1 Qh3+ 36.Ke1 Qh1+ 37.Kd2 Qg2 38.Rg1 Qxf2 39.Qxb7 g6 40.Rh1 h5 41.Qxe4 1–0

Degraeve,Remy (2453) – Wei,Yi (2758) [B30]
Round 7: Degraeve, Remy – Wei, Yi https://lichess.org/broadcast/ (7.20), 23.10.2026

1.e4 c5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 e6 4.Bxc6 bxc6 5.d3 Qc7 6.0–0 Ne7 7.h4 d6 8.h5 h6 9.Nh2 g5 10.hxg6 Nxg6 11.f4 f5 12.c4 Rg8 13.Nc3 Qg7 14.Qe2 Be7 15.Nf3 Bd7 16.Bd2 e5 17.fxe5 0–0–0 18.exf5 Bxf5 19.Ng5 Nh4 20.Rxf5 Nxf5 21.Ne6 Nd4 22.Nxg7 Nxe2+ 23.Nxe2 Rxg7 24.Bxh6 Rg6 25.exd6 Rgxd6 26.Bf4 Rxd3 27.Kf2 Bd6 28.b3 Bxf4 29.Nxf4 Rd1 30.Rxd1 Rxd1 31.Ne6 Rd2+ 32.Kf3 Rxa2 33.g4 Kd7 34.Nxc5+ Kd6 35.Nb7+ Ke5 36.g5 Ra3 37.Nc5 Kf5 38.Ke3 Kxg5 39.Kd4 Kf5 40.b4 Kf6 41.Nb7 Ke7 42.Kc5 Kd7 43.b5

43…Kc7 44.Nd6 Re3 45.Kd4 Re1 46.c5 Rb1 47.Kc4 Kd7 48.bxc6+ Kxc6 49.Ne4 a5 50.Nf2 a4 0–1

Ivic,Velimir (2581) – Vu Dinh,Adrien (2270) [B30]
Round 7: Ivic, Velimir – Vu Dinh, Adrien https://lichess.org/broadcast/ (7.23), 23.10.2026

1.e4 c5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 Nf6 4.Bxc6 dxc6 5.d3 Qc7 6.a4 e5 7.Na3 Bg4 8.h3 Bh5 9.Nc4 Nd7 10.g4 Bg6 11.Nh4 0–0–0 12.g5 b5 13.axb5 cxb5 14.Ne3 Nb6 15.Qg4+ Kb7 16.0–0 c4 17.dxc4 bxc4 18.Nxg6 hxg6 19.Nd5 Qc6 20.Be3 Bc5 21.Ra5 Bxe3 22.Nxe3 f6 23.Rfa1 Ra8 24.gxf6 gxf6 25.Qxg6 Qe6

26.Rxa7+ Rxa7 27.Rxa7+ Kxa7 28.Qg7+ Ka6 29.Qxh8 Qf7 30.h4 Qg6+ 31.Kf1 Kb5 32.f3 Qg3 33.Qxf6 Nd7 34.Qf5 Kc5 35.Qg4 Qh2 36.Qxd7 Qh3+ 37.Qxh3 1–0

Antic,Dejan (2306) – Luque Saiz,Andres (2337) [A57]
Round 7: Antic, Dejan – Luque Saiz, Andr https://lichess.org/broadcast/ (7.10), 23.10.2026

1.d4 Nf6 2.c4 c5 3.d5 b5 4.Nf3 b4 5.a3 g6 6.b3 Bg7 7.Bb2 0–0 8.g3 e6 9.Bg2 exd5 10.cxd5 Bb7 11.Nh4 Re8 12.0–0 a5 13.Qc2 Na6 14.e4 c4 15.bxc4 b3 16.Qxb3 Nc5 17.Qc2 Nfxe4 18.Nc3 Nxc3 19.Bxc3 Rc8 20.Rfe1 Rxe1+ 21.Rxe1 Ba6 22.Bf1 a4 23.Nf3 Rb8 24.Nd4 Nb3 25.Nxb3 Rxb3 26.Bxg7 Kxg7 27.Re3 Qb8 28.Qe4 Rxe3 29.Qxe3 Qb3 30.Qe5+ Kg8 31.Qe8+ Kg7 32.Qxd7 Qxa3

33.Qc6 1–0

Ivanovic,Marko (2253) – Uber Gracia,Hugo (2248) [A07]
Round 7: Ivanovic, Marko – Uber Gracia,  https://lichess.org/broadcast/ (7.12), 23.10.2026

1.Nf3 d5 2.g3 Nd7 3.d4 Nb6 4.b3 Bf5 5.Nh4 Bg4 6.h3 Bh5 7.Ng2 Bg6 8.Nc3 e6 9.Nf4 Nf6 10.Nxg6 hxg6 11.Qd3 Rc8 12.Bg2 c5 13.dxc5 Bxc5 14.0–0 0–0 15.a4 e5 16.a5 Bd4 17.Bb2 Nbd7 18.e3 Bxc3 19.Bxc3 Nc5 20.Qb5 Qc7 21.Bb2 a6 22.Qb4 Ncd7 23.Rfc1 Nc5 24.Rd1 Rfd8 25.Rac1 e4 26.Bd4 Nfd7 27.c4 Nd3 28.Rxd3 exd3 29.Bxd5 Nc5 30.Rd1 Rxd5 31.cxd5 Ne4 32.Qc4 Qxc4 33.bxc4 Rxc4 34.Rxd3 Rc1+ 35.Kg2 Rc2 36.Kf3 f5 37.Kf4 Nxf2 38.Rb3 Rc7 39.Ke5 Kf7 40.g4 Re7+ 41.Kf4 Nxh3+ 42.Kg3 Ng5 43.gxf5 gxf5 44.Kf4 Ne4 45.Kxf5 Nd6+ 46.Kf4 Rc7 47.Rb1 Nb5 48.Be5 Nc3

49.Bxc3 Rxc3 50.Rxb7+ Ke8 51.Rxg7 Ra3 52.e4 Rxa5 53.Ke5 Ra4 54.d6 a5 55.Kd5 Rb4 56.e5 1–0

)

Saraci,Korab (2241) – Pajkovic,Vladimir (2398) [C55]
Round 7: Saraci, Korab – Pajkovic, Vladi https://lichess.org/broadcast/ (7.17), 23.10.2026

1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.Bc4 Nf6 4.d3 Be7 5.c3 0–0 6.0–0 d5 7.exd5 Nxd5 8.a4 Nb6 9.Bb5 Qd5 10.c4 Qd6 11.a5 Nd7 12.Nc3 Nb4 13.Bxd7 Bxd7 14.Qb3 Bc6 15.Ne1 Nxd3 16.Nxd3 Qxd3 17.Rd1 Qg6 18.Nd5 Bd6 19.Be3 Rfd8 20.f3 a6 21.Rd2 Rd7 22.Rad1 Rad8 23.Qc3 f6 24.b4 Qf7 25.b5 axb5 26.c5 Bxd5 27.Rxd5

27…Bxc5 28.Rxd7 Bxe3+ 29.Qxe3 Rxd7 30.Rc1 Rd4 31.h3 h6 32.f4 Rxf4 33.Qa7 c6 34.Rd1 Rd4 35.Rxd4 exd4 36.Qxd4 Qc7 37.Qa7 Qd7 38.Qb6 Kh7 39.g4 Qe7 40.Kf2 b4 41.h4 h5 42.gxh5 Kh6 43.Qa7 b3 44.Qb6 Qf7 45.Qe3+ Kxh5 46.Qf3+ Kh6 47.Qf4+ Kh7 48.Qe4+ Qg6 0–1

Zizic,Djordje (2096) – Krasniqi,Alban (2198) [B10]
Round 7: Zizic, Djordje – Krasniqi, Alba https://lichess.org/broadcast/ (7.18), 23.10.2026

1.e4 c6 2.Nc3 d6 3.d4 Qa5 4.f4 Nf6 5.Bd3 e5 6.Nf3 Nbd7 7.Qe2 Be7 8.Be3 0–0 9.0–0–0 b5 10.a3 Rb8 11.Bd2 Qc7 12.d5 a6 13.dxc6 Nb6 14.fxe5 dxe5 15.Nd5 Nfxd5 16.exd5 Nxd5 17.Qxe5 Be6 18.Qxc7 Nxc7 19.Ba5 Rbc8 20.Ne5 Rfe8 21.Rhe1 Nd5 22.Be4 Nf4 23.c7 f6 24.Nc6 Bc5 25.b4 Bf2 26.Rf1 Be3+ 27.Kb2 Bc4 28.Rfe1 Bf2

29.Bxh7+ Kxh7 30.Rxe8 Rxe8 31.Rd8 Nd3+ 32.cxd3 Re2+ 33.Kc1 Be3+ 34.Kd1 Rd2+ 35.Ke1 Be6 36.Re8 Bd7 37.Rxe3 Rxg2 38.Ne7 Rxh2 39.c8Q Bxc8 40.Nxc8 Rc2 41.Ne7 g5 42.d4 Rc4 43.d5 Kg7 44.Nf5+ Kg6 45.d6 Kxf5 46.d7 Rd4 47.d8Q Rxd8 48.Bxd8 Kf4 49.Re6 f5 50.Bxg5+ 1–0


30th European Chess Club Cup for Women

Goryachkina,Aleksandra (2536) – Kirtadze,Anastasia (2228) [E01]
Round 7: Goryachkina, Aleksandra – Kirta https://lichess.org/broadcast/ (7.1), 16.10.2026

1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.g3 d5 4.Bg2 Nbd7 5.Nf3 Bb4+ 6.Nbd2 c5 7.cxd5 Nxd5 8.a3 Ba5 9.dxc5 Bxd2+ 10.Bxd2 Nxc5 11.0–0 0–0 12.Qc2 b6 13.b4 Nd7 14.Ng5 N7f6 15.e4 h6 16.exd5 hxg5 17.dxe6 Bxe6 18.Bxg5 Rc8 19.Qb2 Qe7 20.Rfe1 Rc7 21.Qe5 Rfc8 22.Rad1 a5 23.Bd5 axb4 24.axb4 Re8 25.Bxe6 fxe6

26.Rd6 Rc4 27.Bxf6 gxf6 28.Qxe6+ Qxe6 29.Rexe6 Rxe6 30.Rxe6 Rxb4 31.Rxf6 b5 32.Rb6 1–0

Velikic,Adela (2195) – Danielian,Elina (2385) [A30]
Round 7: Velikic, Adela – Danielian, Eli https://lichess.org/broadcast/ (7.11), 23.10.2026

1.c4 c5 2.Nf3 Nf6 3.Nc3 e6 4.g3 b6 5.Bg2 Bb7 6.0–0 Be7 7.Re1 d6 8.e4 a6 9.d4 cxd4 10.Nxd4 Qc7 11.Be3 Nbd7 12.f4 Rc8 13.Rc1 Qb8 14.Qe2 0–0 15.f5 e5 16.Nc2 Rc7 17.Nb4 Rfc8 18.b3 h6 19.h4 b5 20.Ncd5 Nxd5 21.exd5 bxc4 22.bxc4 e4 23.Bxe4 Ne5 24.Bd4 Bf6 25.Bxe5 Bxe5 26.Kg2 Bf6 27.Nc6 Qa8 28.Rb1 Re8 29.Qf3 a5

30.Rb6 a4 31.a3 Bxc6 32.dxc6 Bd4 33.Rb7 Rxc6 34.Rbb1 Rxe4 35.Qxe4 Be5

Velikic,Adela (2195) – Danielian,Elina (2385) [A30]
Round 7: Velikic, Adela – Danielian, Eli https://lichess.org/broadcast/ (7.11), 23.10.2026

1.c4 c5 2.Nf3 Nf6 3.Nc3 e6 4.g3 b6 5.Bg2 Bb7 6.0–0 Be7 7.Re1 d6 8.e4 a6 9.d4 cxd4 10.Nxd4 Qc7 11.Be3 Nbd7 12.f4 Rc8 13.Rc1 Qb8 14.Qe2 0–0 15.f5 e5 16.Nc2 Rc7 17.Nb4 Rfc8 18.b3 h6 19.h4 b5 20.Ncd5 Nxd5 21.exd5 bxc4 22.bxc4 e4 23.Bxe4 Ne5 24.Bd4 Bf6 25.Bxe5 Bxe5 26.Kg2 Bf6 27.Nc6 Qa8 28.Rb1 Re8 29.Qf3 a5 30.Rb6 a4 31.a3 Bxc6 32.dxc6 Bd4 33.Rb7 Rxc6 34.

Galvan Cipriani,Viviana (2113) – Unuk,Laura (2318) [A13]
Round 7: Galvan Cipriani, Viviana – Unuk https://lichess.org/broadcast/ (7.19), 23.10.2026

1.c4 e6 2.Nf3 d5 3.e3 Nc6 4.d4 Nf6 5.Nc3 Be7 6.a3 b6 7.Bd3 0–0 8.0–0 Ba6 9.cxd5 Bxd3 10.Qxd3 Nxd5 11.e4 Nxc3 12.Qxc3 Qd7 13.Bf4 Rac8 14.Rac1 Nb8 15.Ne5 Qb5 16.a4 Qxa4 17.Ra1 Qe8 18.Rxa7 c5 19.d5 exd5 20.exd5 Rd8 21.Ng4 Rxd5 22.Bxb8 h5 23.Ne3 Bf6 24.Qa3 Rd2 25.Bc7 Bxb2 26.Qb3 b5 27.Bd6 Rxd6 28.Qxb2 b4 29.Rc7 Qb5 30.Qe5 Rfd8 31.Rxc5 Qd3 32.Nf5 Rf6 33.Ne3 Qe2 34.Nc4

34…Qxf2+ 0–1

Rybackova,Lucie (2153) – Grozdanovic,Anastasia (2082) [B12]
Round 7: Rybackova, Lucie – Grozdanovic, https://lichess.org/broadcast/ (7.22), 23.10.2026

1.e4 c6 2.d4 d5 3.e5 Bf5 4.Bd3 Bxd3 5.Qxd3 e6 6.Ne2 Qa5+ 7.c3 Qa6 8.Qd1 c5 9.0–0 Nc6 10.Nd2 cxd4 11.cxd4 Qd3 12.Nb3 Qxd1 13.Rxd1 Nge7 14.Be3 Nf5 15.Rac1 h5 16.a3 Kd7 17.h3 Rc8 18.Bg5 b6 19.g4 hxg4 20.hxg4 Be7 21.Bxe7 Nfxe7 22.Nc3 Rh4 23.f3 Rch8 24.Ne2 Rh2 25.Kf1 f5 26.exf6 gxf6 27.Rd3 f5 28.Rcc3 R8h4 29.Ke1 fxg4 30.fxg4 Rxg4 31.Rh3 Rxh3 32.Rxh3 Nf5 33.Rh7+ Kd6 34.Rb7 Nfxd4 35.Nbxd4 Nxd4 36.Nxd4 Rxd4 37.Rxa7 e5 38.Ra8 e4 39.b4 Kc6 40.Ke2 Kb5 41.Rd8 Rd3 42.Ra8 Kc4 43.Rc8+ Kd4 44.a4 Ra3 45.Ra8 Ra2+ 46.Ke1 Kd3 47.a5 e3 48.Kf1 bxa5 49.Rxa5

49…Rxa5 50.bxa5 Kd2 0–1

Rezultati 7.kola 2026/10/23 u 14:00
Bo.1Cercle d’Echecs de Monte-CarloRtg–15Davit Jojua’s chess clubRtg4 : 0
1.1GMGoryachkina, Aleksandra2536–WIMKirtadze, Anastasia22281 – 0
1.2GMKoneru, Humpy2518–WFMDonghvani, Nia20521 – 0
1.3IMTsolakidou, Stavroula2451–Kalandadze, Mariam19761 – 0
1.4GMPaehtz, Elisabeth2404–Ashotia, Barbare19641 – 0
Bo.5Odlar YurduRtg–2Sirmium Sremska MitrovicaRtg½ :3½
2.1IMFataliyeva, Ulviyya2395–IMShuvalova, Polina25090 – 1
2.2IMBeydullayeva, Govhar2392–IMGarifullina, Leya24180 – 1
2.3IMMammadzada, Gunay2348–IMSalimova, Nurgyul2429½ – ½
2.4IMBalajayeva, Khanim2357–WGMBalabayeva, Xeniya23840 – 1
Bo.7Crvena ZvezdaRtg–4CE Gambit BonnevoieRtg1½:2½
3.1IMBivol, Alina2331–GMUshenina, Anna24030 – 1
3.2WGMRapport, Jovana2248–IMKulon, Klaudia2378½ – ½
3.3WIMVelikic, Adela2195–GMDanielian, Elina23851 – 0
3.4WIMDrljevic, Ljilja2121–IMMaltsevskaya, Aleksandra23820 – 1
Bo.9SG 1871 LoeberitzRtg–3SuperChess RomaniaRtg½ :3½
4.1WGMBerzina, Ilze2217–GMBatsiashvili, Nino24590 – 1
4.2WIMTer-Avetisjana, Agnesa Stepania2198–IMWagner, Dinara2392½ – ½
4.3WFMOtikova, Elina2060–IMBulmaga, Irina23650 – 1
4.4Schuster, Rebekka1802–IMEfroimski, Marsel23440 – 1
Bo.8Club Ajedrez LinaresRtg–6Gambit ASEERtg2 : 2
5.1WGMSliwicka, Alicja2302–IMBadelka, Olga2408½ – ½
5.2WGMRudzinska, Michalina2215–WGMKrasteva, Beloslava2356½ – ½
5.3WFMGalvan Cipriani, Viviana2113–IMUnuk, Laura23180 – 1
5.4Follana Albelda, Lucia1986–Valkova, Angelika20111 – 0
Bo.18Velikova Chess ClubRtg–10GASCO PardubiceRtg3 : 1
6.1WGMToncheva, Nadya2378–Zadrapova, Amalie21781 – 0
6.2WFMGrozdanovic, Anastasia2082–WFMRybackova, Lucie21531 – 0
6.3Ilieva, Ralitsa1838–Stara, Zuzana21801 – 0
6.4Velikova, Gabriela1704–WFMBuchtova, Viktorie20380 – 1
Bo.11Zenski sahovski klub NAPREDAK ZenicaRtg–13Klub Kolner SchachfreundeRtg2½:1½
7.1FMCvitan, Ena2308–WGMKazarian, Anna-Maja2295½ – ½
7.2WIMBerke, Ana2100–WIMKantane, Anna2210½ – ½
7.3WIMMarcetic, Marija2033–WCMReinecke, Katharina19111 – 0
7.4Popadic, Milica1809–WCMSayce, Hannah1912½ – ½
Bo.16Wasa SKRtg–12She Plays To Win Lionesses ARtg0 : 4
8.1WIMJohansson, Viktoria2034–FMSivanandan, Bodhana23820 – 1
8.2WFMAndric, Jelena1927–WFMWeersing, Abigail Riis20610 – 1
8.3WIMIsurina Mariano, Cristine Rose1952–WFMDicen, Elis Denele20360 – 1
8.4WIMBorisova, Borislava1901–WFMSubramanian, Anusha20260 – 1
Bo.17SK RadnickiRtg–20She Plays To Win Lionesses BRtg4 : 0
9.1WFMSri, Darshini T2191–WFMHng, Mei-En Emmanuelle21771 – 0
9.2WFMMaria, Lia-Alexandra2073–WFMHng, Mei-Xian Eunice20851 – 0
9.3WCMHoanca, Alexia-Ioana1935–Kristbjornsdottir, Asta15661 – 0
9.4Ajradinoska, Indzi1825–Patel, Parisa16301 – 0
Bo.21Accademia Scacchistica RomanaRtg–14GostivarRtg1½:2½
10.1WCMBogacheva, Nikol1972–WFMDeak-Sala, Emilia21200 – 1
10.2Peretti, Eva1868–WFMKaraivanova, Petya2055½ – ½
10.3Tosi, Lucrezia Aiko1744–WFMNaymanova, Patricie20561 – 0
10.4Parisi, Ludovica1646–WFMShuqja, Klean20080 – 1
Bo.22KlaipedaRtg–19Oslo SchakselskapRtg1 : 3
11.1Budiak, Arina1709–Kyrkjebo, Hanna B.1972½ – ½
11.2Budre, Asta1689–WFMRodsmoen, Maud18920 – 1
11.3Borisovaite, Ana1591–Kyrkjebo, Marte B.1852½ – ½
11.4Januseviciute, Donata1533–Eiding, Amanda Mai Irgens18120 – 1

Konačno stanje posle 7.kola

Rk.TeamGames+ = – TB1 TB2
1Cercle d’Echecs de Monte-Carlo760112159,5
2CE Gambit Bonnevoie760112145
3Sirmium Sremska Mitrovica750210136
4Odlar Yurdu750210107
5SuperChess Romania74129117
6Gambit ASEE73228104
7Crvena Zvezda73228103
8Davit Jojua’s chess club7403880
9Velikova Chess Club7322865,5
10Club Ajedrez Linares7232790
11She Plays To Win Lionesses A7313782,5
12Zenski sahovski klub NAPREDAK Zenica7313766,5
13SG 1871 Loeberitz7304663,5
14Klub Kolner Schachfreunde7304662,5
15GASCO Pardubice7304653
16Gostivar7304646,5
17SK Radnicki7304637
18Oslo Schakselskap7214541,5
19Wasa SK7214534
20She Plays To Win Lionesses B7115331,5
21Klaipeda7115323,5
22Accademia Scacchistica Romana7106227