Sanan Sjugirov pobjednik velemajstorskog turnira u Beogradu

U devetom kolu velemajstorskog turnira vodeći Sjugirov Sanan je remizirao sa Nihalom Sarinom i osvojio prvo mjesto. David Navara je pobjedio Alekseja Saranu.

Završna pozicija posle 57 poteza partije Navara-Sarana, 1-0

Velimir Ivić je pobjedio Roberta Markuša.

Završna pozicija partije Ivić-Markuš posle 34 poteza, 1-0

Abdusattorov Nodirbek je pobjedio Ivana Ivaniševića.

Završna pozicija partije Ivanišević -Abdusattorov, posle 41 poteza 0-1.

Najduže se igrala partija velemajstora Inđića i iranskog velemajstora Maghsoodloo-a. Posle 58 poteza pobjedio je Aleksandar Inđić. Pogledajte ovu lijepu partiju:

Aleksandar Indjic – Parham Maghsoodloo

Beograd 2022 (9), 14.03.2022

1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nc3 Bb4 4.Qc2 d5 5.cxd5 exd5 6.Bg5 h6 7.Bh4 Nc6 8.e3 g5 9.Bg3 h5 10.Bb5 h4 11.Be5 Rh5 12.h3 Bd7 13.Bh2 Qe7 14.Nge2 0–0–0 15.0–0–0 a6 16.Ba4 Kb8

17.a3 Bd6 18.Bg1 g4 19.hxg4 Nxg4 20.Bb3 Nf6 21.f3 Bf5 22.Qd2 Bg6 23.Bf2 Rdh8 24.Ba2 Qd7 25.Rde1 Na5

26.b4 Nc6 27.Nf4 Bxf4 28.exf4 Ng8 29.f5 Rxf5 30.Rxh4 Rxh4 31.Bxh4 Rh5 32.Bg3 Nd8 33.a4 Ne7

34.b5 Ne6 35.Kb2 Ka7 36.Bb3 Rh8 37.Be5 Rc8 38.g4 c6 39.bxa6 b6 40.a5 b5 41.Na2 c5 42.dxc5 Nc6 43.f4 Nxc5

44.Bd4 Nxd4 45.Qxd4 Bd3 46.Bxd5 Bc4 47.Nb4 Qd6 48.Rd1 Bxd5 49.Nxd5 Qe6 50.Rc1 Qd6 51.Kb1 b4 52.Rc4 Qg6+ 53.Kb2 Qd6

54.Nxb4 Qxd4+ 55.Rxd4 f5 56.g5 Ne6 57.Rd7+ Kb8 58.Nd5

1–0

Prvo mjesto osvojio je ruski šahista Sanan Sjugirov sa 6,5 poena. Drugi je indijski šahista Nihal Sarin sa 5,5 poena. Treći je Velimir Ivić sa 5,5 poena, što je veliki uspjeh na ovako jakom turniru. Četvrti je svjetski prvak u rapidu uzbekistanski šahista Abdusattorov Nodirbek, takođe sa 5,5 poena. Peti je Aleksandar Inđić sa 5 poena. Ovi su šahisti i dobili rejting poene, dok je pet šahista od 6 do 10 mjesta izgubilo od 1 do 27 rejting poena.

Round 9 on 2022/03/14 at 15.30

Bo. RtgNameResultNameRtg 
1 2700GMNavara David1 – 0GMSarana Alexey2685 
2 2605GMIndjic Aleksandar1 – 0GMMaghsoodloo Parham2701 
3 2680GMSjugirov Sanan½ – ½GMNihal Sarin2652 
4 2610GMIvic Velimir1 – 0GMMarkus Robert2627 
5 2601GMIvanisevic Ivan0 – 1GMAbdusattorov Nodirbek2651 

Final Ranking after 9 Rounds

Rk.NameFEDRtgIPts.rtg+/-
1GMSjugirov SananFID26806,516,1
2GMNihal SarinIND26525,510,0
3GMIvic VelimirSRB26105,515,6
4GMAbdusattorov NodirbekUZB26515,510,1
5GMIndjic AleksandarSRB26055,011,3
6GMMaghsoodloo ParhamIRI27015,0-1,8
7GMNavara DavidCZE27004,5-6,8
8GMSarana AlexeyFID26854,0-9,8
9GMMarkus RobertSRB26272,5-16,8
10GMIvanisevic IvanSRB26011,0-27,9

Оставите одговор