Evropski klubski kup 2026 – peto kolo – efektne pobjede velemajstora Sarane i Stefana Đurića!

Budva

Open

41st European Chess Club Cup

Rezultati 5.kola 2026/10/21 u 14:00
Bo.4Novy Bor Chess ClubRtg–2AlkaloidRtg4 : 2
1.1GMYakubboev, Nodirbek2712–GMErigaisi, Arjun2746½ – ½
1.2GMNihal, Sarin2709–GMWei, Yi2758½ – ½
1.3GMHarikrishna, Pentala2648–GMYu, Yangyi27041 – 0
1.4GMAnton Guijarro, David2650–GMAravindh, Chithambaram Vr.26771 – 0
1.5GMGrandelius, Nils2603–GMIndjic, Aleksandar2606½ – ½
1.6GMBjerre, Jonas Buhl2627–GMIvic, Velimir2581½ – ½
Bo.3SuperChess RomaniaRtg–12SK K CERO INVEST NitraRtg5½: ½
2.1GMAbdusattorov, Nodirbek2780–GMIvanchuk, Vasyl2628½ – ½
2.2GMVan Foreest, Jorden2716–IMSahidi, Samir24821 – 0
2.3GMMartirosyan, Haik M.2661–GMHaring, Filip24451 – 0
2.4GMSarana, Alexey2671–GMFtacnik, Lubomir24061 – 0
2.5GMDeac, Bogdan-Daniel2654–FMBango, Lukas23071 – 0
2.6GMDardha, Daniel2612–FMChovan, Milan23001 – 0
Bo.27SK Dunajska StredaRtg–6ElektroprivredaRtg1½:4½
3.1GMFinek, Vaclav2587–GMPranav, V26771 – 0
3.2IMPasti, Aron2439–GMKarthikeyan, Murali26470 – 1
3.3IMBagi, Mate2433–GMRomanov, Evgeny2560½ – ½
3.4GMVarga, Zoltan2279–IMShogdzhiev, Roman24450 – 1
3.5IMCsonka, Attila Istvan2259–GMPetrov, Nikita25720 – 1
3.6FMTakacs, Laszlo2208–GMDraskovic, Luka24510 – 1
Bo.1Bayegan Pendik Chess Sports ClubRtg–11Aix-en-ProvenceRtg4½:1½
4.1GMGiri, Anish2752–GMMaurizzi, Marcandria2624½ – ½
4.2GMErdogmus, Yagiz Kaan2731–GMBacrot, Etienne2612½ – ½
4.3GMTabatabaei, M. Amin2728–GMBoyer, Mahel2456½ – ½
4.4GMRapport, Richard2711–IMDudognon, Thibault23231 – 0
4.5GMMamedyarov, Shakhriyar2710–IMGovciyan, Pavel24081 – 0
4.6GMMurzin, Volodar2656–Roganova, Maxime22831 – 0
Bo.5Tuxera Aquaprofit NagykanizsaiRtg–13RiehenRtg5½: ½
5.1GMPranesh, M2674–GMRagger, Markus2573½ – ½
5.2GMBluebaum, Matthias2666–IMRosner, Jonas24511 – 0
5.3GMGledura, Benjamin2613–FMHaag, Gregor24051 – 0
5.4GMSamunenkov, Ihor2607–IMBrunner, Nicolas24001 – 0
5.5GMChigaev, Maksim2621–FMCollin, Moritz Valentin24181 – 0
5.6GMYuffa, Daniil2584–FMJaeggi, Dorian23481 – 0
Bo.7Ashdod chess clubRtg–22Oslo Schakselskap (OSS)Rtg3 : 3
6.1GMEljanov, Pavel2664–GMAmar, Elham25671 – 0
6.2IMAizenberg, Benny2470–IMMitusov, Semen2464½ – ½
6.3GMSmirin, Ilia2560–IMHaug, Havard24441 – 0
6.4GMGolod, Vitali2476–FMMelaa, Sondre23170 – 1
6.5GMKogan, Arthur2464–FMKhoo-Thwe, Louis22280 – 1
6.6GMCaspi, Israel2457–FMPersson, Mats2280½ – ½
Bo.25TJ Slavia CAISSA CadcaRtg–8Vugar GashimovRtg3½:2½
7.1GMPechac, Jergus2539–GMMamedov, Rauf2632½ – ½
7.2IMPiesik, Piotr2413–IMSamadov, Read25241 – 0
7.3IMZwardon, Vojtech2386–IMBabazada, Khazar24791 – 0
7.4GMJurcik, Marian2404–IMTalibov, Shiroghlan24810 – 1
7.5FMZvarik, Martin2229–IMManafov, Vugar24651 – 0
7.6Adamcik, Robert2015–IMGarayev, Kanan23250 – 1
Bo.9Rishon LeZion ARtg–28Pausa Chess ClubRtg4½:1½
8.1GMRodshtein, Maxim2582–IMCieslak, Patryk25131 – 0
8.2GMSokolovsky, Yahli2542–GMHeberla, Bartlomiej2494½ – ½
8.3IMBronstein, Or2524–IMBicer, Atakan Mert2371½ – ½
8.4GMZanan, Evgeny2475–FMOktem, Ege Tuna2332½ – ½
8.5IMErenberg, Ariel2482–FMYalcinkaya, Efe22901 – 0
8.6IMKaspi, Alexander2349–FMSenel, Hayri Beyhun21031 – 0
Bo.29Crvena ZvezdaRtg–14Sigil Fund PardubiceRtg3½:2½
9.1GMKuybokarov, Temur2529–GMMovsesian, Sergei2594½ – ½
9.2IMRadovanovic, Mihajlo2374–GMHracek, Zbynek25250 – 1
9.3GMAtalik, Suat2371–IMNemec, Jachym24781 – 0
9.4GMDjuric, Stefan2223–FMDelgerdalai, Bayarjavkhlan23831 – 0
9.5Ivanovic, Marko2253–Stehno, Pavel2292½ – ½
9.6IMGovedarica, Radovan2254–FMBujnoch, Radek2259½ – ½

Stanje posle 5.kola

Rk.TeamGames+ = – TB1 TB2
1SuperChess Romania550010144
2Novy Bor Chess Club550010130
3Bayegan Pendik Chess Sports Club54109131,5
4Tuxera Aquaprofit Nagykanizsai54109127,5
5Elektroprivreda54109120
6Alkaloid54018116,5
7C.A Silla Integrant Col-lectius54018108
8Rishon LeZion A54018106
9Cheddleton Savills Caterling54018103
10Marseille Echecs5401894,5
11SK Rockaden team 15401893
12SK K CERO INVEST Nitra5401890
13Schachfreunde Berlin 19035401884
14TJ Slavia CAISSA Cadca5401880
15Crvena Zvezda5401874
16Ashdod chess club53117108,5
17Aix-en-Provence5311797,5
18Beer Sheva Chess Club5311789,5
19Oslo Schakselskap (OSS)5311779,5
20Riehen5311779,5
21MTK Budapest 15311775,5
22SK Dunajska Streda5311775,5
23Perfect5311773,5
24Mimoza5311759
25Vugar Gashimov53026106
26Pausa Chess Club5302686,5
27Rishon LeZion B5221678
28Paul Keres5302676
29Sigil Fund Pardubice5302675,5
30Guzelbahce Satranc Spor Kulubu5302670,5


Ftacnik,Lubomir (2406) – Sarana,Alexey (2671) [A20]
Round 5: Ftacnik, Lubomir – Sarana, Alex https://lichess.org/broadcast/ (5.10), 21.10.2026

1.c4 e5 2.g3 Nf6 3.Bg2 d5 4.cxd5 Nxd5 5.Nc3 Nxc3 6.bxc3 Bd6 7.Nf3 0–0 8.d3 Nc6 9.0–0 h6 10.Rb1 Rb8 11.Nd2 Be6 12.Nc4 Qd7 13.Nxd6 cxd6 14.c4 Bh3 15.Bxh3 Qxh3 16.Ba3 Qe6 17.f4 f5 18.Qd2 Rf7 19.Rb5 Rd8 20.Rd5 Ne7 21.Rb5 Ng6 22.Qe3 b6 23.Bb2 Re8 24.Rf2 Qc8 25.Qf3 e4 26.Qh5 Ne7 27.a4 Qe6 28.Kg2 Kh7 29.h3 d5 30.cxd5 Nxd5 31.dxe4 Qxe4+ 32.Kh2 Rd7 33.Be5 Ne3 34.Qxe8 Rd1 35.Rf3

36…Ng4+ 0–1

Dudognon,Thibault (2323) – Rapport,Richard (2711) [B30]
Round 5: Dudognon, Thibault – Rapport, R https://lichess.org/broadcast/ (5.22), 21.10.2026

1.e4 c5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 e6 4.Bxc6 bxc6 5.d3 Ne7 6.b3 d6 7.e5 Nf5 8.Bb2 d5 9.c4 Qa5+ 10.Kf1 Be7 11.Nc3 0–0 12.Qd2 Qc7 13.Na4 Nd4 14.Re1 Ba6 15.Bc3 Rae8 16.Qf4 Nc2 17.Rc1 Nb4 18.Bxb4 cxb4 19.Qg4 Rd8 20.Ke2 c5 21.Rhe1 Bb7 22.Kf1 dxc4 23.Qxc4 Rc8 24.Kg1 Qa5 25.Qc2 Bxf3 26.gxf3 Rfd8 27.Re4 Rb8 28.Nxc5 Rd5 29.Rc4 Rxe5 30.Nd7 Rg5+ 31.Kf1 Rd8 32.Rc8 Qd5 33.f4 Rg4 34.Ne5 Qg2+ 35.Ke2 Rxf4 36.Rxd8+ Bxd8 37.Qc5 h6 38.Qe3 Bg5 39.Qg3

39…Re4+ 40.dxe4 Qxe4+ 41.Kf1 Bxc1 42.Nd3 Bg5 43.Qd6 Be7 44.Qb8+ Kh7 45.Qb5 Bd6 46.Qc4 Qh1+ 47.Ke2 Qxh2 48.Qe4+ g6 49.Qb7 Qh5+ 50.f3 Qh2+ 51.Kd1 Qg1+ 52.Kd2 Qg5+ 53.Ke2 Qe7 0–1

Mamedyarov,Shakhriyar (2710) – Govciyan,Pavel (2408) [A41]
Round 5: Mamedyarov, Shakhriyar – Govciy https://lichess.org/broadcast/ (5.23), 21.10.2026

1.d4 d6 2.Nf3 g6 3.e4 Nf6 4.Nbd2 Bg7 5.Bb5+ c6 6.Bd3 Qc7 7.0–0 0–0 8.Re1 c5 9.c3 e5 10.Nc4 Nc6 11.d5 Nd8 12.a4 h6 13.h3 Qe7 14.b4 b6 15.Be3 Ne8 16.Qc1 Kh7 17.Qa3 f5 18.bxc5 bxc5 19.exf5 Bxf5 20.Nfxe5 Bxe5 21.Nxe5 Qxe5

22.Bxh6 Qxe1+ 23.Rxe1 Kxh6 24.Qc1+ Kh7 25.Bxf5 gxf5 26.Qf4 Ng7 27.Qxd6 Nf7 28.Qxc5 Kg8 29.c4 f4 30.Qd4 f3 31.d6 Rad8 32.c5 Rd7 33.g4 a5 34.Qd5 Rc8 35.Re3 1–0

Delgerdalai,Bayarjavkhlan (2383) – Djuric,Stefan (2223) [E70]
Round 5: Delgerdalai, Bayarjavkhlan – Dj https://lichess.org/broadcast/ (5.52), 21.10.2026

1.d4 Nf6 2.c4 g6 3.Nc3 Bg7 4.e4 0–0 5.Be2 d6 6.h4 Nc6 7.d5 Ne5 8.h5 c6 9.Nf3 cxd5 10.cxd5 Neg4 11.h6 Bh8 12.Ng5 Qb6 13.Nh3 Bd7 14.f3 Ne5 15.f4 Neg4 16.Bf3 Rac8 17.Qe2

17…Rxc3 18.bxc3

18…Nxe4 19.Bd2 Nxc3 20.Qc4 Nb1 21.Rxb1 Qxb1+ 22.Qc1 Qb6 23.Bxg4 Bxg4 24.Nf2 Rc8 0–1

Žene

30th European Chess Club Cup for Women

Rezultati 5.kola 2026/10/21 u 14:00
Bo.2Sirmium Sremska MitrovicaRtg–4CE Gambit BonnevoieRtg1½:2½
1.1IMShuvalova, Polina2509–GMUshenina, Anna2403½ – ½
1.2IMGarifullina, Leya2418–IMKulon, Klaudia2378½ – ½
1.3IMSalimova, Nurgyul2429–GMDanielian, Elina2385½ – ½
1.4IMInjac, Teodora2405–IMMaltsevskaya, Aleksandra23820 – 1
Bo.18Velikova Chess ClubRtg–1Cercle d’Echecs de Monte-CarloRtg0 : 4
2.1WGMToncheva, Nadya2378–GMKoneru, Humpy25180 – 1
2.2WFMGrozdanovic, Anastasia2082–IMTsolakidou, Stavroula24510 – 1
2.3Ilieva, Ralitsa1838–GMPaehtz, Elisabeth24040 – 1
2.4Velikova, Gabriela1704–GMCramling, Pia23800 – 1
Bo.5Odlar YurduRtg–7Crvena ZvezdaRtg3 : 1
3.1IMFataliyeva, Ulviyya2395–IMBivol, Alina23310 – 1
3.2IMMammadzada, Gunay2348–WGMRapport, Jovana22481 – 0
3.3IMBalajayeva, Khanim2357–WIMVelikic, Adela21951 – 0
3.4IMMammadova, Gulnar2309–WIMDrljevic, Ljilja21211 – 0
Bo.3SuperChess RomaniaRtg–6Gambit ASEERtg3½: ½
4.1GMBatsiashvili, Nino2459–IMBadelka, Olga24081 – 0
4.2IMWagner, Dinara2392–WGMKrasteva, Beloslava2356½ – ½
4.3IMDaulyte-Cornette, Deimante2385–IMUnuk, Laura23181 – 0
4.4IMBulmaga, Irina2365–WGMRadeva, Viktoria22291 – 0
Bo.13Klub Kolner SchachfreundeRtg–8Club Ajedrez LinaresRtg1 : 3
5.1WGMKazarian, Anna-Maja2295–WGMSliwicka, Alicja23020 – 1
5.2WIMKantane, Anna2210–WGMRudzinska, Michalina22151 – 0
5.3WCMReinecke, Katharina1911–WFMGalvan Cipriani, Viviana21130 – 1
5.4WCMSayce, Hannah1912–Follana Albelda, Lucia19860 – 1
Bo.17SK RadnickiRtg–9SG 1871 LoeberitzRtg1 : 3
6.1WFMSri, Darshini T2191–WGMBerzina, Ilze22170 – 1
6.2WFMMaria, Lia-Alexandra2073–WIMTer-Avetisjana, Agnesa Stepania21980 – 1
6.3WCMHoanca, Alexia-Ioana1935–WFMOtikova, Elina20601 – 0
6.4Ajradinoska, Indzi1825–Schuster, Rebekka18020 – 1
Bo.10GASCO PardubiceRtg–15Davit Jojua’s chess clubRtg0 : 4
7.1Zadrapova, Amalie2178–WIMKirtadze, Anastasia22280 – 1
7.2WFMRybackova, Lucie2153–WFMDonghvani, Nia20520 – 1
7.3Stara, Zuzana2180–Kalandadze, Mariam19760 – 1
7.4WFMBuchtova, Viktorie2038–Ashotia, Barbare19640 – 1
Bo.11Zenski sahovski klub NAPREDAK ZenicaRtg–12She Plays To Win Lionesses ARtg2½:1½
8.1FMCvitan, Ena2308–FMSivanandan, Bodhana23820 – 1
8.2WIMBerke, Ana2100–WFMWeersing, Abigail Riis20611 – 0
8.3WFMKovacevic, Radmila2069–WFMDicen, Elis Denele20361 – 0
8.4WIMMarcetic, Marija2033–WFMSubramanian, Anusha2026½ – ½
Bo.14GostivarRtg–16Wasa SKRtg3 : 1
9.1WFMDeak-Sala, Emilia2120–WIMTetenkina, Irina21160 – 1
9.2WFMKaraivanova, Petya2055–WIMJohansson, Viktoria20341 – 0
9.3WFMNaymanova, Patricie2056–WIMIsurina Mariano, Cristine Rose19521 – 0
9.4WFMShuqja, Klean2008–WIMBorisova, Borislava19011 – 0
Bo.20She Plays To Win Lionesses BRtg–22KlaipedaRtg2½:1½
10.1WFMHng, Mei-En Emmanuelle2177–Budiak, Arina17091 – 0
10.2WFMHng, Mei-Xian Eunice2085–Vericheva, Rutdzhanna1824½ – ½
10.3Kristbjornsdottir, Asta1566–Budre, Asta1689½ – ½
10.4Patel, Parisa1630–Borisovaite, Ana1591½ – ½
Bo.21Accademia Scacchistica RomanaRtg–19Oslo SchakselskapRtg1½:2½
11.1WCMBogacheva, Nikol1972–Kyrkjebo, Hanna B.19720 – 1
11.2Peretti, Eva1868–WFMRodsmoen, Maud18920 – 1
11.3Tosi, Lucrezia Aiko1744–Kyrkjebo, Marte B.1852½ – ½
11.4Parisi, Ludovica1646–Eiding, Amanda Mai Irgens18121 – 0

Stanje poosle 5.kola

Rk.TeamGames+ = – TB1 TB2
1CE Gambit Bonnevoie55001083
2Cercle d’Echecs de Monte-Carlo5401878
3Odlar Yurdu5401851
4SuperChess Romania5311755,5
5Sirmium Sremska Mitrovica5302655,5
6Crvena Zvezda5221650
7Club Ajedrez Linares5221647
8Davit Jojua’s chess club5302637,5
9Velikova Chess Club5221637
10SG 1871 Loeberitz5302635
11Gambit ASEE5212546
12Zenski sahovski klub NAPREDAK Zenica5212534,5
13Klub Kolner Schachfreunde5203433
14Gostivar5203421
15GASCO Pardubice5203416
16SK Radnicki5203415
17She Plays To Win Lionesses A5113328,5
18Oslo Schakselskap5113321
19She Plays To Win Lionesses B5113319,5
20Wasa SK5113316
21Klaipeda5113313,5
22Accademia Scacchistica Romana500506,5

Toncheva,Nadya (2378) – Koneru,Humpy (2518) [E25]
Round 5: Toncheva, Nadya – Koneru, Humpy https://lichess.org/broadcast/ (5.5), 21.10.2026

1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nc3 Bb4 4.f3 d5 5.a3 Bxc3+ 6.bxc3 c5 7.cxd5 exd5 8.e3 0–0 9.Bd3 b6 10.Ne2 Re8 11.0–0 Ba6 12.g4 Bxd3 13.Qxd3 Nc6 14.Ng3 Re6 15.Ra2 h6 16.h4 Ne8 17.Nf5 c4 18.Qc2 Ne7 19.Qg2 h5 20.Ng3 hxg4 21.fxg4 Nd6 22.Raf2 Qd7 23.g5 Rf8 24.Qh3 Qc8 25.Rf3 Ne4 26.Nxe4 Rxe4 27.a4 Qg4+ 28.Rg3 Qxh4 29.Qg2 Re8 30.Ba3 Ng6 31.Rff3 Qh5 32.Kf2 Rh4 33.Rh3 Ree4 34.Qh2 Qxg5 35.Qb8+ Kh7 36.Rhg3 Reg4 37.Rxg4 Rxg4 38.Qh2+ Nh4 39.Qh3

39…Rg2+ 40.Ke1 Rg1+ 41.Rf1 Rg3 0–1

Radeva,Viktoria (2229) – Bulmaga,Irina (2365) [C54]
Round 5: Radeva, Viktoria – Bulmaga, Iri https://lichess.org/broadcast/ (5.16), 21.10.2026

1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.Bc4 Bc5 4.d3 d6 5.c3 Nf6 6.Bg5 h6 7.Bh4 a6 8.a4 Ba7 9.Nbd2 Qe7 10.0–0 g5 11.Bg3 Bd7 12.b4 Nh7 13.b5 Na5 14.bxa6 bxa6 15.Bxa6 h5 16.h4 g4 17.Ne1 Nf8 18.Nc4 Nxc4 19.Bxc4 Ng6 20.d4 exd4 21.cxd4 Nxh4 22.Nc2 Ng6 23.e5 dxe5 24.Re1 0–0 25.Bxe5 Qg5 26.Nb4 Rae8 27.Nd3 Bf5 28.Qc1 Qxc1 29.Raxc1 Bxd3 30.Bxd3 Nxe5 31.Rxe5 Rxe5 32.dxe5 g3 33.Rxc7 Bxf2+ 34.Kf1 Re8 35.Ke2 Rxe5+ 36.Kd2 Be3+ 37.Kc2 h4 38.Rc4 h3 39.Bf1 h2 40.Rh4 Re6 41.Be2

41…Bg5 0–1