Druga Crnogorska liga u šahu za 2022.godinu- Pobjednik ŠK Nikšić

Na Cetinju je od 14. do 16. Oktobra odigrana druga Crnogorska liga u šahu. Učestvovalo je šest klubova. Ubjedljivo je pobjedio, posle 5 kola Nikšić sa 15 bodova, druga je Zora iz Podgorice, dok je treći Mornar-Bar.

Rank table

Rk.TeamGames  +   =   –  TB1  TB2 
1Niksic-Niksic55001521,5
2Zora-Podgorica5221816,5
3Mornar-Bar5212717,5
4Gambit-Berane5212716,5
5Savnik-Savnik5122515,5
6Komovi-Andrijevica500502,5

Draganic,Veljko (2267) – Zaitsev,Mikhail V (2405) [B47]

Druga Crnogorska liga u sahu za  2022.go Cetinje (1), 14.10.2022

 1.e4 c5 2.Nf3 e6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nc6 5.Nc3 Qc7 6.Ndb5 Qb8 7.Be3 Nf6 8.f4 d6 9.Qf3 Be7 10.Bd3 0–0 11.0–0 Bd7 12.Kh1 a6 13.Nd4 Nxd4 14.Bxd4 Bc6 15.Qh3 e5 16.fxe5 dxe5

17.Nd5 Bxd5 18.exd5 exd4 19.d6 Bxd6

20.Rxf6 g6 21.Raf1 Qc7 22.Be4 Be5 23.R6f2 Rad8 24.Qb3 Rd7 25.g4 Kg7 26.g5 b5 27.a4 Qc5 28.axb5 axb5 29.Qh3 Re7 30.Qh4 Re6 31.Rf3 f5 32.Qh6+ Kg8

33.Bxf5 Rxf5 34.Rxf5 Qd5+ 35.R5f3 Bf4 36.Qh3 Bxg5 37.Qg2 Re4 38.h3 Qe5 39.Rf7 Bf4 40.Ra7 Qe6 41.Qf3 Bd6 42.Qf7+ Qxf7 43.Rfxf7 Bf8 44.Kg2 Re2+ 45.Kf3 Rxc2 46.Rxh7 Rxb2 47.Rhd7 Rb1 48.Ra6 Rg1 49.Ra8 b4 50.Rxd4 Kg7 51.Rd7+ Kh6 52.h4 Rf1+ 53.Kg2 Rf6 54.Raa7 g5 55.Rh7+ Kg6 56.h5+ Kf5 57.Rhf7 Bc5 58.Rxf6+ Kxf6 59.Ra5 Bd4 60.Rb5 Bc3 61.Kf3 Kg7 62.Kg4 Kh7 63.Rb7+ Kh6 64.Rb6+ Kh7 65.h6 Kg8 66.Kxg5 Kf7 67.Rb7+ Ke6 68.h7 Kd5 69.Rxb4 1–0

Kovacevic,Dragoljub (2125) – Saric,Igor (2270) [C14]

Druga Crnogorska liga u sahu za  2022.go Cetinje (1), 14.10.2022

 1.e4 e6 2.d4 d5 3.Nc3 Nf6 4.Bg5 Be7 5.e5 Nfd7 6.h4 c5 7.Bxe7 Kxe7 8.Qg4 Kf8 9.Nb5 cxd4 10.f4 Qa5+ 11.Kd1 Nc6 12.Rh3 Qb6 13.Rg3 g6 14.Nh3 a6 15.Na3 Nc5 16.Qg5 h6 17.Qf6 Rg8 18.h5

18…Ne4 0–1

Nikac,Predrag (2284) – Vulic,Vuka (1512) [C41]

Druga Crnogorska liga u sahu za  2022.go Cetinje (1), 14.10.2022

 1.e4 e5 2.Nf3 d6 3.Bc4 Be6 4.Bxe6 fxe6 5.d4 Nc6 6.d5 exd5 7.exd5 Nb4 8.c3 Na6 9.0–0 Nf6 10.Ng5 Nc5 11.b4 Na6 12.f4 h6 13.Ne6 Qd7 14.a4 c6 15.b5 Nc7 16.fxe5 dxe5

17.Rxf6 Nxe6 18.Rxe6+ Kd8 19.bxc6 bxc6 20.Rxc6 Rc8 21.Rxc8+ Kxc8 22.Be3 Bd6 23.Na3 Qc7 24.Nb5 1–0

Radojevic,Milos (1601) – Kovacevic,Dragoljub (2125) [D02]

Druga Crnogorska liga u sahu za  2022.go Cetinje (2), 15.10.2022

 1.d4 d5 2.Bf4 Bf5 3.Nf3 e6 4.e3 Bd6 5.Bg5 Be7 6.h4 h6 7.Bf4 Bg4 8.Bg3 Nf6 9.Bd3 c5 10.dxc5 Bxc5 11.c3 Nc6 12.Nbd2 e5 13.e4 Nh5 14.Qb3 Nxg3 15.fxg3 0–0 16.exd5 Na5 17.Qb5 Qxd5 18.Be4

18…Bf2+ 19.Kxf2 Qxb5 20.Rhe1 Bxf3 21.gxf3 Qxb2 22.Red1 Rfd8 0–1

Draganic,Veljko (2267) – Cimbaljevic,Aleksandar (1711) [D35]

Druga Crnogorska liga u sahu za  2022.go Cetinje (2), 15.10.2022

 1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nc3 d5 4.cxd5 exd5 5.Bg5 Be7 6.e3 c6 7.Qc2 Bg4 8.Bd3 Bh5 9.Nge2 Nbd7 10.Nf4 Bg6 11.Nxg6 hxg6 12.h3 Qc7 13.0–0–0 a5 14.Kb1 a4 15.Rc1 Qa5 16.f3 Bb4 17.g4 Bxc3 18.Qxc3 a3 19.Qxa5 Rxa5 20.b3 Ra8 21.h4 Rc8 22.Bf4 b6 23.Bd6 c5 24.g5 Rc6 25.Bf4 Nh5 26.Bb5 Re6 27.dxc5 bxc5 28.Rxc5 Ke7

29.Bxd7 Kxd7 30.Rc7+ Kd8 1–0

Cerovic,Zoran (2043) – Malisic,Miroslav (1801) [C46]

Druga Crnogorska liga u sahu za  2022.go Cetinje (2), 15.10.2022

 1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.Nc3 Bb4 4.Nd5 d6 5.c3 Ba5 6.a4 a6 7.b4 Bb6 8.Nxb6 cxb6 9.d4 exd4 10.Nxd4 Nf6 11.f3 h6 12.b5 Ne5 13.f4 Ng6 14.Bd3 Qc7 15.Qb3 0–0 16.0–0 Re8 17.Re1 Be6 18.Nxe6 fxe6 19.e5 Nxf4 20.Bxf4 Nd5 21.Bg3 dxe5 22.Bxe5 Qc5+ 23.Bd4 Qd6 24.bxa6 bxa6 25.Be4 Reb8 26.Qd1 Ra7 27.Qg4 Nxc3 28.Bxc3 Qc5+ 29.Kh1 Qxc3 30.Qg6 Rf8 31.Rf1 Rf6

32.Qe8+ 1–0

Možete ispod da pogledate i sve rezultate po kolima:

Board Pairings

Round 1 on
2022/10/14
at 16:00
Bo.1  Niksic-NiksicRtg–6  Mornar-BarRtg3½:2½ 
1.1Draganic, Veljko2267–IMZaitsev, Mikhail V.24051 – 0 
1.2FMSaric, Igor2270–Kovacevic, Dragoljub21251 – 0 
1.3FMGrbovic, Veselin2229–Andjelic, Djordje1929½ – ½ 
1.4Cerovic, Zoran2043–FMMinic, Milan20380 – 1 
1.5Perosevic, Aleksandar2039–Vukmarkovic, Dragan19661 – 0 
1.6Djukanovic, Mitar1881–Djonovic, Milorad20350 – 1 
Bo.2  Gambit-BeraneRtg–5  Savnik-SavnikRtg3 : 3 
2.1Cimbaljevic, Aleksandar1711–Milovic, Ilija1544– – +
2.2Petrovic, Slavko1844–Zizic, Djordje13321 – 0 
2.3Malisic, Miroslav1801–Curovic, Dragan11891 – 0 
2.4Bulat, Rade1817–Curovic, Milan14460 – 1 
2.5Obadovic, Zeljko1781–Vasiljevic, Konstantin00 – 1 
2.6Sekularac, Dragan1713–Zizic, Tomislav01 – 0 
Bo.3  Zora-PodgoricaRtg–4  Komovi-AndrijevicaRtg5½: ½ 
3.1IMNikac, Predrag2284–Vulic, Vuka15121 – 0 
3.2Sukovic, Darko1926–Radojevic, Milos16011 – 0 
3.3Ivanovic, Milan1911–Cukic, Milos01 – 0 
3.4Damjanovic, Radovan1812–Babovic, Milorad1484½ – ½ 
3.5Andjic, Borislav1882–Guberinic, Miroslav15361 – 0 
3.6Tomasevic, Milutin1672–Vukicevic, Petar01 – 0 

Board Pairings

Round 2 on
2022/10/15
at 09:30
Bo.6  Mornar-BarRtg–4  Komovi-AndrijevicaRtg5½: ½ 
1.1IMZaitsev, Mikhail V.2405–Vulic, Vuka15121 – 0 
1.2Kovacevic, Dragoljub2125–Radojevic, Milos16011 – 0 
1.3Andjelic, Djordje1929–Cukic, Milos01 – 0 
1.4FMMinic, Milan2038–Babovic, Milorad14841 – 0 
1.5Djonovic, Milorad2035–Guberinic, Miroslav1536½ – ½ 
1.6Djendjinovic, Danilo1359–Vukicevic, Petar01 – 0 
Bo.5  Savnik-SavnikRtg–3  Zora-PodgoricaRtg3 : 3 
2.1FMAleksic, Nenad C2207–IMNikac, Predrag2284½ – ½ 
2.2Milovic, Ilija1544–Sukovic, Darko19260 – 1 
2.3Zizic, Djordje1332–Ivanovic, Milan19110 – 1 
2.4Curovic, Dragan1189–Damjanovic, Radovan1812½ – ½ 
2.5Curovic, Milan1446–Andjic, Borislav18821 – 0 
2.6Vasiljevic, Konstantin0–Tomasevic, Milutin16721 – 0 
Bo.1  Niksic-NiksicRtg–2  Gambit-BeraneRtg4½:1½ 
3.1Draganic, Veljko2267–Cimbaljevic, Aleksandar17111 – 0 
3.2FMSaric, Igor2270–Petrovic, Slavko18441 – 0 
3.3Cerovic, Zoran2043–Malisic, Miroslav18011 – 0 
3.4Perosevic, Aleksandar2039–Bulat, Rade18171 – 0 
3.5Djukanovic, Mitar1881–Sekularac, Dragan1713½ – ½ 
3.6Adzic, Jovan1337–Radic, Ivan16690 – 1 

Board Pairings

Round 3 on
2022/10/15
at 16:00
Bo.2  Gambit-BeraneRtg–6  Mornar-BarRtg3½:2½
1.1Cimbaljevic, Aleksandar1711–IMZaitsev, Mikhail V.24050 – 1
1.2Petrovic, Slavko1844–Kovacevic, Dragoljub21251 – 0
1.3Malisic, Miroslav1801–Andjelic, Djordje19291 – 0
1.4Bulat, Rade1817–FMMinic, Milan20380 – 1
1.5Sekularac, Dragan1713–Djonovic, Milorad2035½ – ½
1.6Radic, Ivan1669–Djendjinovic, Danilo13591 – 0
Bo.3  Zora-PodgoricaRtg–1  Niksic-NiksicRtg1½:4½
2.1IMNikac, Predrag2284–Draganic, Veljko2267½ – ½
2.2Sukovic, Darko1926–FMSaric, Igor22700 – 1
2.3Ivanovic, Milan1911–FMGrbovic, Veselin2229½ – ½
2.4Damjanovic, Radovan1812–Cerovic, Zoran20430 – 1
2.5Andjic, Borislav1882–Perosevic, Aleksandar20390 – 1
2.6Tomasevic, Milutin1672–Djukanovic, Mitar1881½ – ½
Bo.4  Komovi-AndrijevicaRtg–5  Savnik-SavnikRtg½ :5½
3.1Vulic, Vuka1512–FMAleksic, Nenad C22070 – 1
3.2Radojevic, Milos1601–Milovic, Ilija15440 – 1
3.3Cukic, Milos0–Zizic, Djordje13320 – 1
3.4Babovic, Milorad1484–Curovic, Dragan11890 – 1
3.5Guberinic, Miroslav1536–Curovic, Milan1446½ – ½
3.6Vukicevic, Petar0–Vasiljevic, Konstantin00 – 1

Board Pairings

Round 4 on
2022/10/16
at 09:30
Bo.6  Mornar-BarRtg–5  Savnik-SavnikRtg4 : 2
1.1IMZaitsev, Mikhail V.2405–FMAleksic, Nenad C22071 – 0
1.2Kovacevic, Dragoljub2125–Milovic, Ilija1544½ – ½
1.3Andjelic, Djordje1929–Zizic, Djordje13321 – 0
1.4FMMinic, Milan2038–Curovic, Dragan11891 – 0
1.5Djonovic, Milorad2035–Curovic, Milan1446½ – ½
1.6Djendjinovic, Danilo1359–Vasiljevic, Konstantin00 – 1
Bo.1  Niksic-NiksicRtg–4  Komovi-AndrijevicaRtg5 : 1
2.1Draganic, Veljko2267–Vulic, Vuka15121 – 0
2.2FMSaric, Igor2270–Radojevic, Milos16011 – 0
2.3Cerovic, Zoran2043–Cukic, Milos01 – 0
2.4Perosevic, Aleksandar2039–Babovic, Milorad14841 – 0
2.5Adzic, Jovan1337–Guberinic, Miroslav15360 – 1
2.6Kovacevic, Vuk0–Vukicevic, Petar01 – 0
Bo.2  Gambit-BeraneRtg–3  Zora-PodgoricaRtg2½:3½
3.1Cimbaljevic, Aleksandar1711–IMNikac, Predrag22840 – 1
3.2Petrovic, Slavko1844–Sukovic, Darko19260 – 1
3.3Malisic, Miroslav1801–Ivanovic, Milan19111 – 0
3.4Obadovic, Zeljko1781–Damjanovic, Radovan1812½ – ½
3.5Djuraskovic, Veselin0–Andjic, Borislav18821 – 0
3.6Radic, Ivan1669–Tomasevic, Milutin16720 – 1

Board Pairings

Round 5 on
2022/10/16
at 16:00
Bo.3  Zora-PodgoricaRtg–6  Mornar-BarRtg3 : 3
1.1IMNikac, Predrag2284–IMZaitsev, Mikhail V.2405½ – ½
1.2Sukovic, Darko1926–Kovacevic, Dragoljub21250 – 1
1.3Ivanovic, Milan1911–Andjelic, Djordje1929½ – ½
1.4Damjanovic, Radovan1812–FMMinic, Milan20381 – 0
1.5Andjic, Borislav1882–Djonovic, Milorad2035½ – ½
1.6Tomasevic, Milutin1672–Djendjinovic, Danilo1359½ – ½
Bo.4  Komovi-AndrijevicaRtg–2  Gambit-BeraneRtg0 : 6
2.1Vulic, Vuka1512–Cimbaljevic, Aleksandar17110 – 1
2.2Radojevic, Milos1601–Petrovic, Slavko18440 – 1
2.3Cukic, Milos0–Malisic, Miroslav18010 – 1
2.4Babovic, Milorad1484–Obadovic, Zeljko17810 – 1
2.5Guberinic, Miroslav1536–Djuraskovic, Veselin00 – 1
2.6Vukicevic, Petar0–Radic, Ivan16690 – 1
Bo.5  Savnik-SavnikRtg–1  Niksic-NiksicRtg2 : 4
3.1FMAleksic, Nenad C2207–Draganic, Veljko2267½ – ½
3.2Milovic, Ilija1544–FMSaric, Igor22700 – 1
3.3Zizic, Djordje1332–Perosevic, Aleksandar2039½ – ½
3.4Curovic, Dragan1189–Djukanovic, Mitar18810 – 1
3.5Curovic, Milan1446–Adzic, Jovan13371 – 0
3.6Vasiljevic, Konstantin0–Kovacevic, Vuk00 – 1